Przenośne komputery

Laptopy - komputery nowej generacji

Czemu warto wypożyczyć sprzęt?

Już do tej pory wiele osób powinno uznać wypożyczanie sprzętu za rozsądniejszy wybór niż kupno sprzętu nowego, który po kilkukrotnym użyciu będzie się kurzył w magazynie. Jeśli jednak ktoś ma jeszcze sprzeciwy, postaramy się przekonać. Przede wszystkim sprzęt elektroniczny, głównie komputerowy szybko się starzeje. Nie chodzi tu o takie zjawiska, jak żółknięcie klawiatury czy ścieranie się farby, a o starzenie technologiczne.

Komputer kupiony dziś, w miarę mocny i nowoczesny za kwotę około 3-4 tysięcy złotych, za rok nie będzie wart połowy tej kwoty, a jego wydajność w starciu z najnowszymi programami czy grami będzie ledwie zadowalająca. Podobnie sprawa się przedstawia w przypadku projektorów. Coraz większe rozdzielczości, jasność czy kontrasty w ciągle pojawiających się na rynku nowościach będzie spychały kupiony projektor na coraz to niższe półki. Nie twierdzimy, że w ogóle nie należy kupować nowego sprzętu, ale jeśli będzie on używany sporadycznie lub tylko raz, kupno drogiego sprzętu będzie najzwyczajniej marnowaniem pieniędzy.

Wypożyczając sprzęt komputerowy mamy gwarancję, że zawsze dostajemy w miarę nowoczesny, skonfigurowany i sprawny sprzęt. Ponadto w naszej firmie nie musi pracować wykwalifikowany informatyk do obsługi tych urządzeń, gdyż obsługę dostaniemy od firmy z której wypożyczamy urządzenia. Ponadto, jeśli już decydujemy się na kupno sprzętu nowego, można wcześniej wypożyczyć to samo urządzenie w celu sprawdzenia, czy wszystkie funkcje nam odpowiadają i czy czegoś nam nie brakuje. Jest to świetny pomysł, szczególnie przed kupnem drogiego komputera czy projektora za kilkanaście tysięcy złotych.