Turnieje gier

Warto na samym początku zaznaczyć, że tego typu imprezy są dość specyficzne. W tym przypadku nie można iść na kompromis, nie do pomyślenia jest, aby na dużej imprezie tego typu, sponsorowanej przez znane firmy były słabe komputery, monitory o niskich rozdzielczościach czy projektory ze słabą ostrością. Zapaleni gracze zwracają szczególną uwagę na jakość sprzętu, dla nich nawet kolor obudowy komputera, rozdzielczość DPI myszki czy wygodna klawiatura to aspekty niezwykle ważne.

Naturalnie kupno kilku czy nawet kilkunastu mocnych komputerów z czterordzeniowymi procesorami, minimum 4 GB pamięci RAM, mocną kartą graficzną (czasem dwiema), kartą dźwiękową dobrej klasy, sprzętem nagłaśniającym no i oczywiście minimum 22-calowym monitorem z dobrą matrycą to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego oczywiście najlepszej klasy osprzęt, projektory multimedialne z rzutnikami po to, by kibice mogli obserwować poczynania graczy to kolejny ogromny wydatek.

Na szczęście jest możliwość wypożyczenia tego sprzętu za ułamek ceny. Co prawda nie wszystkie firmy mają w swojej ofercie tak mocne komputery w takiej ilości, ale zawsze można zgłosić się o pomoc do firmy zajmującej się produkcją podzespołów komputerowych. Dla nas będzie to oszczędność rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, dla firmy zaś będzie to świetna reklama praktycznie za darmo.

Samodzielne kupno takiego sprzętu może starczyć na jedną, maksymalnie na dwie tego typu imprezy. Sprzęt dla graczy starzeje się niezwykle szybko. To co dziś jest na topie i oferuje maksymalną wydajność już za pół roku może być sprzętem ze średniej półki. Co prawda takie zjawisko nie dotyczy konsol do gier: PlayStation 3 czy Xbox 360, jednak zawody i turnieje gier w większości są przeprowadzane na komputerach, a to niestety bardzo kosztowne sprzęty.